Yüz Kızarması Nedenleri ve Tedavisi

yuz-kizarmasina-iyi-gelen-kremler

Kişinin kendi kontrolünde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Ani Yüz Kızarması Nedenleri: Temelde sinir sistemindeki bir bozukluktan kaynaklanan ani yüz kızarıklığı, durduk yerde ortaya çıkabileceği gibi genellikle, sosyal ortamlarda kendini gösterir. Bu nedenle, nedeninin daha çok psikolojik faktörlere dayandığını söyleyebiliriz. Zaten çoğu durumda, hastada sosyal fobi görülmektedir. Sosyal fobi, ani yüz kızarıklığına neden olabilmekte, yüz kızarıklığı da sosyal fobiyi tetiklemektedir.

Ani Yüz Kızarması Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tesbit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır. Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

Aslında ameliyat ve klips tedavileri, yüz kızarıklığına neden olan unsurlara yönelik değil sonuca yöneliktir. Bu nedenle, bu tedavilerden önce varsa sosyal fobiyi yenmek daha önemlidir. Bu hastalığa yakalananların en önemli sorunlarından birisi de sadece kendilerinde böyle bir şikayetin olduğunu düşünmeleridir. Oysa ki, pek çok kişi bu durumla karşı karşıyadır. Bunu bilmek, kişiyi biraz olsun rahatlatmaya yardımcı olacaktır.

Bu yazı yüz kızarması neden olur, yüz kızarmasının nedenleri, yüz kızarmasının önlenmesi, yüz kızarmasının sebepleri, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yüz kızarmasına krem, yüz kızarmasına maske, yüz kızarmasına kesin çözüm, yüz kızarması için ilaç, yüz neden kızarır  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yüz kızarıklığı nasıl geçer, yüzdeki kızarıklık nasıl geçer, yüz kızarması nasıl geçer, yüzdeki kızarıklıklar nasıl geçer, yüzdeki kızarıklar nasıl geçer, yüz kızarıklığı nasıl giderilir, yüz kızarması nasıl önlenir, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yanak kızarıklığı nasıl geçer, Yüzdeki kızarıklar nasıl giderilir

9 Comments on Yüz Kızarması Nedenleri ve Tedavisi

 1. Bende eskide kızarıyordum,Biri bana soru sorduğunda,acaba yanlışmı söylerim.Beni yanlışmı anlar her konuda,kızarıp dururdum.sonuçta kendimden emin olmadığımdan,başkaları,ne söyler,kırarmıyım kaplerini gibi….Kendi gücümün farkına,varmadığımdan,maddi güce ve bilgi beceri arttıdığında,ulaşınca,sen konuşuyorsun diğer insanlar seni dinler hale geliyo,kızarmalarda azalıyor.Kendineze güvenin,rahat olun bilmedğiniz konularda yüzeysel geçin,hobilere önemverin,gezilere vakit ayırın, göreceksiniz.kızarma falan kalmadığını bende böyle oldu….
  saygılarımla murat…

 2. yüz kızarması hastalığı konusundaki yazınız oldukça başarılı. siteniz sayesinde yüz kızarması hastalığının sebeplerini nedenlerini belirtilerini tedavisini öğrendiğim gibi bu hastalık nedir nasıl bulaşır hangi bölüm bakar bulaşıcımıdır nasıl geçer ne iyi gelir gibi birçok soruya sayenizde cevap bulabildim.

 3. arkadaşlar eğer geçici bir çözüm istıosanız fondoten sürün kızaran yerlere 🙂

 4. selamın aleyküm arkadaşlar bende kızarıyordum önceden hemde tahmin bile edemiyceniz kadar krem denedim ilaç denedim bazı yan etkilerinin olduğunu bilsemde denedim şuana kadar bi yan etkisini görmedim ama vardır belki ben bilmiyorumdur

 5. Sıcak ve havasiz ortamlarda daha
  fazla kizariklik olmaktadır.
  Toplum önünde konuşurken
  Yüz kizarmasi
  Nefes yetmezliğine bağlı ses kısılması ve
  Rahat konusamama…
  Nedir bu hastalığın adı ve bir tedavi yöntemi varmidir

 6. Soğuktan kızarmaz. Sıcaktan, yüze çok dokunmak , bastırmaktan kızarır ve tedavi olunmazsa bu hep böyle kalır. (benim bildiğim bu) Allah yardımcınız olsun. 🙂

 7. bende çok kızarıorum kızardığım zaman piskolojm çok bozuluo kurtulmak istioyorum keşke sadece utanığmda kızarsam çalışırken stres yaptığm da sıkıldığmda yanlış yaptığmda biri ters bişey söylediğinde hep kızarıym çevremde benden başka kimsede olmuo ndn bende oluo sinir oluorm

 8. .

  Birisi bişey dediği zaman
  sinirlendiğim zaman
  azarlandığım zaman
  utandığım zaman
  bazen durduk yerde
  Bana verilen bi görevi yerine getirmeyince
  Yanlış cevap verdiğimde
  Birisiyle konuşurken

  Hemen kızarıyorum Benden baska böyle bi sorunu olan varmi neden böyle oluyor?

 9. benimde yüzümde son 2 senedir kızarıklar çıkmaya başladı.utangaçlıktan falan değil,bir ara geçti sonra tekrar suratıma yayıldı…doktora gittim doktor şiddetli hava değişimi dedi.soğuktan oluyormuş heralde.kızarıklık geçmeye doğru kabuk tutuyor kabarıklık oluyor.doktor krem verdi geçmesse lazer tedavisi uygulatırsın dedi.geçmedi lazer tedavisi nasıl uygulanır maliyeti nedir, kesin etkilimidirr bilen varsa yardımcı olabilirmi?

Leave a Reply

Your email address will not be published.