Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm

Ani yüz kızarması ; bizim kontrolümüzde olmayan sempatik sinir sisteminin bir bozukluğudur. Yüzün aniden kıpkırmızı olduğu bu durum özellikle sosyal ve duygusal uyarılarla başlayabilir ve kişiyi çok zor durumda bırakabilir.

Baş kızarması, boyun kızarması, kulakların kızarması şeklinde yayılabilir. Kişilere göre bir süre devam eder. Yüzde sebepsiz ani kızarma bir hormon hastalığı sonucuda olabilir.

Ani Yüz Kızarması Belirtileri: En önemli belirtisi yüzün aniden kızarmasıdır. Yüzdeki kızarıklık boyun kızarıklığı, baş ve kulak kızarıklığı şeklinde yayılabilir.

Kontrol edilemeyen aşırı yüz kızarıklığı çok sıkıntı yaratıyorsa klipsli ETS ile kalıcı olarak tedavi edilebilir. Diğer tedavilerin yeterli olmadığı durumlarda yüz kızarması hastaların %95’inde tamamen düzelir. Bu operasyonda yüz cildi kan damarlarında ani genişlemeye yol açan sempatik sistem uyarısı engellenir. Yüz terlemesine neden olan sinirlerde aynıdır.

Ani Yüz Kızarmasının Tedavisi: Tedavi için öncelikle yüz kızarmasının nedenleri tespit edilmelidir. Varsa, sosyal fobiyi yenmek, ani yüz kızarıklığının tedavisinde önemlidir. Kişi sosyal ortamlarda kendini rahat hissettiğinde yüz kızarması da azalacaktır. Ayrıca, ameliyat ve klips tedavisi de uygulanmaktadır.

Yüzdeki kızarıklığa neden olan sinirlerin ameliyatla yakılması çeşitli yan etkilere neden olabildiği ve geri dönüşü de olmadığı için ameliyat önerilmez. Klips yöntemi ise sinirleri baskı altına alarak kızarıklığın önüne geçmeye çalışır.

ETS tedavisi 3 şekilde uygulanabilir.
– Sempatikotomi: Sempatik sinir koter cihazı ile yakılır (dağlanır).

– Sempatektomi: Sempatik sinir kesilerek çıkarılır.

– Klipsleme: Sempatik sinir kesilmeden veya yakılmadan titanyum klips ile sıkıştırılır.

YÜZ KIZARMASI KONUSUNDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. SORU SORMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı ani yüz kızarmasına kremler bitkiler ilaçlar şeyler yiyecekler maskeler ilaç krem karşı ne iyi gelir evde kesin doğal bitkisel çözüm tedavisi çare fondoten hangi doktor bakar bölüme gidilir için okunacak dua hap klipsli ets ameliyatı olanlar nasıl geçer önlenir giderilir kapatılır yenilir geçirilir yüz kızarmasını engellemek önleyen dua önlemek geçiren ne geçirir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

yüz kizarmasina bitkisel çözüm, yüz kızarmasına doğal çözüm, yüz terlemesi nasıl önlenir, boyun kızarıklığı nasıl geçer, boyun kızarması, yüz kızarmasına ne iyi gelir, yüz kızarıklığı için doğal yöntemler, yuz kızarması nasıl gecer, yüz kızarmasına çözüm, yüz kızarmasına iyi gelen bitkiler

3 Comments on Yüz Kızarmasına Bitkisel Çözüm

  1. Kendimi bildil bileli yuzumde kızarıklık var iki yanağı mı kapsar şekilde nasil tedavi edilir

  2. yüz kızarması konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. yüz kızarmasına bitkisel çözüm için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  3. çok utangaç biriyim neden ve nasıl oluyor bilmiyorum ama yüzüm benimde aniden kızarıyor ve beni rezil ediyor bu sorunu yenmem lazım. kesin çözüm sağlarmı bilmiyorum ama şifalı bitkileri ve bitkisel yöntemleri denemekten zarra gelmez. en azından ilaç kullanmaktan daha iyidir bitkisel formüller. yüzüm kızarmasın yeter

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.