Zatürre Hastalığı Bitkisel Tedavi

Zatürre denildiği zaman aklıma zatürre geçirdiğim dönem gelir. Gerçekten özellikle ailem için çok zor günlerdi. Rabbim kimseyi zatürre illeti ile baş başa bırakmasın dedikten sonra, zatürre için şifalı bitkileri ve bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Zatürre, dünyada bilinen en eski hastalıklarındandır. Zatürre, özellikle küçük çocuklarda, yaşlılarda, ve kalp, şeker, böbrek, bronşit hastalarında ölümlere neden olabilir. Şimdi dilerseniz zatürreye iyi gelen tedavi yöntemlerini anlatmaya başlayalım.

Zatürreye Bitkisel Çözümler: Zatürre hastalığı için iyi gelen bitkisel tedaviler şu şekilde sıralanır.

-Bir su bardağı kaynar suyun içerisine, 4 gram sığır kuyruğu çiçeği konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde iki veya üç su bardağı içilmelidir.
-Bir litre kaynar suya 20 gram sığır kuyruğu çiçeği, 20 gram gelincik çiçeği, 10 gram ebegümeci konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Balla tatlandırılıp günde 2-3 bardak içilmelidir.

-Bir su bardağı limon suyu, 3 su bardağı su ile karıştırılır, bal ile tatlandırılıp günde 3-4 bardak içilmelidir.
-Bol bol ılık ıhlamur çayı içilmelidir.

-Nane haşlandıktan sonra, ılık olarak bol bol içilmelidir.
Nane, ıhlamur, ebegümeci bir arada haşlanıp suyu içilmelidir.

-Bir bardak kaynar suyun içine, bir çay kaşığı hatmi kökü toz halinde konularak 10 dakika bekletildikten sonra suyu süzülür. günde 2 bardak içilir.
-Üç su bardağı suyun içine, 20 gram köpek üzümü yaprağı konulup 10 dakika kaynatılarak, günde 3 su bardağı içilir.

-4 su bardağı suyun içine, 5 adet incir doğranır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde 3 su bardağı sıcak olarak içilir.
Badem, dövülmüş gül ve kafur gül suyunda ezilerek, göğüse sürülür.

Zatürre Hastalığına Ne iyi Gelir? Zatürre hastalığını iyileştirmek için antibiyotikler en iyi yoldur. Antibiyotik kullanımı veya tedavinin kesilmesi tamamen hekimin tavsiyesiyle olmalıdır. Ayrıca bitkisel çözümleri kullanmak için hekime danışmakta fayda vardır.

Sigara içmekten kaçınmalıdır. Çünkü sigara vücuttaki oksijeni azaltır.

Soğuk havalarda dışarı çıkılacaksa ağız ve burun bir atkı, eşarp gibi bir şeyle kapatılmalıdır.

Bol uyumak gerekir. Yorucu faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

Kafeinli içecekler ve yiyecekler tüketilmemelidir.

ZATÜRRE HASTALIĞI HAKKINDA UZMANLARA SORU SORMAK İÇİN YAZIYA YORUM YAPMANIZ YETERLİDİR. YORUM YAPMAK İÇİN TIKLA

Bu yazı zatürreye iyi gelen meyveler pekmez bitkiler şeyler bitki çayları yemekler bitkisel doğal kesin çözüm tedavisi çare ne iyi gelir neden sebep olan bakteriler hangi gıdalar yiyecekler pekmez iyi gelir doktor bakar bölüme gidilir zatürre için ne yapmalı ne yemeli en iyi antibiyotik okunacak dua doğal ilaçlar nasıl atlatılır tedavi edilir bir hastalıktır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

zatürre tedavisi, zatürreye ne iyi gelir, zatürreye iyi gelen bitkiler, zatürre bitkisel tedavi, zatürreye iyi gelen yiyecekler, zatürre şifalı bitkiler, zatürre bitkisel tedavisi, zatürrenin bitkisel tedavisi, zatürreye iyi gelen besinler, zatürre için şifalı bitkiler

6 Comments on Zatürre Hastalığı Bitkisel Tedavi

  1. zatürre konusu hakkında yazdığınız bu güzel yazıyı okudum. zatürre hastalığı için önerilen en güzel bitkisel çözüm ve bu rahatsızlığa iyi gelecek şifalı bitkileri sayenizde öğrendim. konunun nedenlerini sebeplerini bitkisel tedavisini konuya ne iyi gelir nasıl geçer gibi soruların cevaplarını öğrendiğim için teşekkür ederim.

  2. zatüreye ne iyi gelir okuyalım öğrenelim bakalım. umarım zatüre denen illetten kurtulurum

  3. zatürre hastalığına iyi gelen bitkileri ve bitkisel yöntemleri kullandım baya faydası oldu

  4. BENİM KIZIMDADA ZATÜRE BAŞLANGICI DEDİLER.BUNLARI DENİCEM.ÖNCE ALLHIN İZNİYLE SONRADAN SİZİN ÖENRİLERİNELERİNİZLE GECMESİ DUASI İLE :((

  5. küçükkken bende zatürre geçirmiştim annem bitkisel şeyler kullanarak zatürremin gectigini söyler hep

  6. tavsiye edilen önerıler için teşekkürler.Hepsi kolay bulunabilen türden şeyler deniyoruz gayet iyi geldi emeğinize sağlık ıyı günler..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.