Zerdeçalın Faydaları

Şifalı bitkileri sizlere tanıtmaya devam ediyoruz. Bu konumuzda zerdeçal hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Zerdeçal: Büyük ve sivri uçlu yaprakları olan, sarı çiçekli, çok yıllık otsu bir bitkidir. İçeriğinde uçucu yağ, reçine ve kurkumin adlı bir madde vardır.

Zerdeçalın Faydaları ve Tıbbi Etkileri: Mideyi kuvvetlendirir. Sinirleri uyarır. Vücuda ferahlık ve rahatlık verir. İltihap gidericidir.

Karaciğer hastalıkları, sarılık ve vereme karşı faydalıdır. Gaz ve idrar söktürücüdür. Vücutta biriken zararlı maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Soğuk algınlığı ve astımda faydalıdır.

Zerdeçal Nasıl Kullanılır: Zerdeçalın kullanılan kısımları meyveleridir. Kurutulan meyveleri toz haline getirildikten sonra baharat olarak kullanılabileceği gibi suda kaynatarak zerdeçal çayı da hazırlanabilir.

Bu yazı zerdeçalın faydaları zerdeçal nasıl kullanılır ne işe yarar zerdeçal neye iyi gelir zerdeçal nedir nasıl yenir tüketilir zerdeçalın saça faydası zayıflamaya etkisi görünümü nasıldır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Gelen aramalar:

gebelikte zerdeçal, zerdeçalın faydaları, zerdeçal, zerdeçal gebelik, gebelik ve zerdeçal, gebelikte zerdeçal zararlı mı, gebelikte zerdeçal zararlımı, zerdeçal ZARARLARI

1 Yorum var Zerdeçalın Faydaları

  1. zerdeçal bitkisi hakkında bilgi veren yazınız için teşekkürler. zerdeçalın faydaları yararları zararları özellikleri besin değeri kalorisi içeriği nerede kullanılır nasıl kullanılır gibi bilgileri öğrendim

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*