Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Son dönemde oldukça revaçta olan bitkisel çaylardan biride zeytin yaprağı çayıdır. Bu mucize karışımın faydaları ve tarifi için yazımızı okumanız

yeterli.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır: Aktarlarda bulabileceğiniz kurutulmuş zeytin yaprağını ya da evde kendi kuruttuğunuz yaprakları çay hazırlamak için kullanabilirsiniz. 2 bardak zeytin yaprağı çayı için 2-3 çay kaşığı yaprak yeterli olacaktır. Yaprakları biraz ufaladıktan sonra kaynamış suya atın ve 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra süzüp çayınızı içebilirsiniz. Etkisini görmek için günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz.

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları: Anti bakteriyel olarak kullanılır, Antibiyotik özelliği vardır, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Soğuk algınlığına iyi gelir, Kan basıncını düşürür, Kan şekerini düşürür, Kötü kolesterolü düşürür.

Zeytin Yaprağının Yan Etkileri: Zeytin yaprağı ekstresi ve çayı kullanımının yan etkileri konusunda kaynak sayısı çok azdır. Bu nedenle gebelik ve emzirme dönemindeki kadınların kullanması tavsiye edilmez.

Safra taşınız varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Şeker ve tansiyon hastalarının zeytin yaprağı çayı içmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Çünkü çay şeker ve tansiyon ilaçları ile etkileşime geçerek bu ilaçların etkisini tehlikeli boyutlarda arttırabilir. Bu hastalıklar dışında kalan bir hastalık nedeniyle düzenli olarak ilaç kullananların tedbiri elden bırakmamak adına doktora danışması tavsiye edilir

Bu yazı zeytin yaprağı çayının faydaları, zeytin yaprağı çayının hazırlanışı, zeytin yaprağı çayının zayıflatırmı, zeytin yaprağı çayının yapılışı yan etkileri zararları, zeytin yaprağı çayı kullananlar, zeytin yaprağı çayı ne işe yarar nerede satılır, zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

zeytin yaprağı çayının faydaları, zeytin yapragi faydasi, zeytin yaprağı çayı yapılışı, zeytin yaprağının faydaları, zeytin yaprağının faydaları ve zararları, zeytin yaprağı nasıl kurutulur, zeytin yaprağı çayının hazırlanışı, zeytin yaprağı çayının yapılışı

2 Comments on Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

  1. Nutraxin zeytin çayı Tansiyonumu düşürmede çok başarılı günde 2 kere kullanıyorum yeterli geliyor.

  2. Tansiyonumu düşürmek için eczacımın tavsiyesiyle Nutraxin Zeytin yapragı çayı kullanıyorum. 1 yemek kaşığı zeytin yaprağı üzerine 1 su bardağı kaynar su ekleyip 15 dk. ağzı kapalı şekilde demliyorum ve günde 2 kere içiyorum. çok faydasını gördüm.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.