Zirkon Taşının Özellikleri ve Faydaları

Değerli ve faydalı taşlar arasında seçim yapmak isterseniz ve tercihiniz değerli olması ise zirkon taşı tam size göre. Bu yazımızda zirkon taşının faydalarını ve özelliklerini bulabilirsiniz.

Yapısal Özellikleri
Gerçek rengi kahverengidir. Kullanmadan önce genel olarak ısıtılır ve şeffaf bir hal alması beklenir. Mücevher sınıfında ve en ünlü taşlardan birisidir. Bu taş aynı zamanda zirkonyum elementinin de en önemli kaynağıdır. Mücevher olarak kullanılacak olan zirkon taşının en değerli olanı ve nadir olarak bulunabilen renksiz olanıdır. Elmasa benzer ve tek farkı elmastan daha yumuşak olmasıdır. (Yaklaşık 2.5 mohs) yumuşaktır.

Uyumlu Olduğu Burç : Oğlak, Kova
Rengi : Renksiz, Kahverengi, Yeşil, Kırmızı, Sarı, Mavi
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Avustralya

Zirkon Faydaları
Bu taş gerçekli değerli ve yararları bir hayli fazla olan nadir taşlardandır. Zirkon ismini persçede altın rengi anlamına gelen ” Zargun” kelimesinden almıştır. Kısa ve açıklayıcı olarak Zirkon taşının insan bünyesinde gösterdiği faydaları;

– Sindirim sistemi üzerinde oldukça yararlı olabilmektedir. (Kalın ve ince bağırsak hareketlerinde)
– Rahatlatır ve uyumayı kolaylaştırır,
– Zihinsel faliyetleri hızlandırabilmektedir,
– Duygusal alanda denge sağlayıcıdır,
– Kişinin enerji dengesini sağlayıcıdır,
– Hem zarafet sağlar hem de toplum içerisinde daha hızlı bir kabullenme duygusu kazandırmaktadır,
– Kişide yeme içme gibi problemleri gidermede yardımcı olur (iştah açıcıdır).

Bu yazı zirkon taşının özellikleri, zirkon taşının değeri, zirkon taşının faydaları, zirkon taşının fiyatı özelliği, zirkon taşının anlamı renkleri, zirkon taşı ne işe yarar, zirkon taş nasıl parlatılır konusunda yazılmıştır.

Gelen aramalar:

zirkon taşı faydaları, zirkon tasinin özellikleri, zirkon taşının faydaları, zirkon taş, zirkon taşı nedir, zirkon tas nedir, zirkonyum taşı ne işe yarar, zirkon faydaları

İlk yorumu siz yapın

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*